Prawo pracy Wrocław

Złożone oraz dynamicznie zmieniające się prawo pracy to dziedzina, która w sposób bezpośredni dotyka bardzo szerokie grono osób – dotyczy zarówno pracowników, jak i pracodawców. W przypadku tej pierwszej grupy, prawo pracy ma za zadanie przede wszystkich chronienie interesów zatrudnionych. Natomiast dla właścicieli różnej wielkości firm stanowi często wyzwanie w zakresie przestrzegania wszystkich obowiązków wobec pracowników.

W sądach wiele spraw koncentruje się na roszczeniach pomiędzy pracownikami i pracodawcami. To często konflikty skomplikowane, wymagające dokładnej analizy oraz merytorycznej wiedzy. Nasza kancelaria posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy oraz spraw związanych z problemami występującymi w relacjach pracodawca-pracownik. Oferujemy profesjonalną reprezentację przed wymiarem sprawiedliwości, udzielamy jednorazowych porad, przygotowujemy niezbędne dokumenty i wydajemy opinie. Bez względu na to, czy jesteś pokrzywdzonym pracownikiem, czy też właścicielem firmy, dobry prawnik prawa pracy znajdzie rozwiązanie Twojego problemu.

Prawo pracy Wrocław – szeroki zakres usług

Nasz zespół wyróżnia bogate doświadczenie w zakresie regulowania stosunków pracy w małych i średnich firmach oraz w dużych korporacjach. Świadczymy kompleksowo usługi zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Rozwiązanie umowy o pracę i odszkodowanie z tego tytułu

Jeśli pracodawca niezgodnie z prawem rozwiążę umowę o pracę (np. bez dotrzymania okresu wypowiedzenia), pracownik ma możliwość wniesienia do sądu roszczenia odszkodowawczego. Takie rozwiązanie jest również dostępne w sytuacji np. bezpodstawnego skrócenia okresu wypowiedzenia czy błędnego wydania świadectwa pracy. Nasz prawnik może dokładnie wyjaśnić, w jakich sytuacjach finansowa rekompensata jest możliwa do uzyskania, ile wynosi takie odszkodowanie oraz co zrobić, by je otrzymać. Zajmujemy się prowadzeniem spraw związanych z bezprawnym rozwiązaniem umowy o pracę. Przygotowujemy także pozwy o przywrócenie do pracy.

Spory o wynagrodzenie – prawnik prawa pracy Wrocław

Brak zapłaty za wykonaną pracę to poważne naruszenie swoich obowiązków przez pracodawcę. Pracownik ma w takiej sytuacji szereg możliwości, pozwalających na uzyskanie sprawiedliwego wynagrodzenia. W Naszej Kancelarii doświadczony prawnik pomoże w przeprowadzeniu sporu o zapłatę za wykonaną pracę. Podpowie jak dochodzić tego typu roszczeń na drodze polubownej (np. z wykorzystaniem komisji pojednawczej) oraz pomoże, gdy trzeba będzie skierować sprawę do sądu pracy.

Pozew o ustalenie stosunku pracy

Niestety, wciąż często zdarzają się sytuacje, w których właściciele firm, szukając oszczędności, zatrudniają swoich pracowników na podstawie umów cywilnoprawnych, mimo że wykonywana praca wymaga ustalenia istnienia stosunku pracy, czyli powinna opierać się na umowie o pracę. W takich przypadkach pracownicy m.in. nie mają płatnego urlopu i mogą zostać zwolnieni z dnia na dzień. Pomagamy osobom, które nie godzą się na takie traktowanie, przygotowując pozwy o ustalenie stosunku pracy.

Zakaz konkurencji, zwolnienia grupowe, mobbing i inne sprawy

Wymienione obszary prawa pracy to tylko część Naszej oferty. Wspieramy pracowników kompleksowo, prowadząc sprawy, które dotyczą złamania zakazów konkurencji czy oskarżeń o mobbing. Reprezentujemy poszkodowanych w przypadku zwolnień grupowych. Zajmujemy się również obsługą osób fizycznych, dochodzących swoich uprawnień z tytułu ubezpieczeń społecznych, w tym ubiegającym się o przyznanie świadczenia emerytalnego i rentowego. Nasz prawnik może także pomóc w przygotowaniu odwołania od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Prawo pracy a wsparcie dla przedsiębiorców

Kancelaria Prawno-Finansowa POLONICA oferuje właścicielom małych i dużych firm praktyczne porady oraz stałą pomoc ekspertów, aby skutecznie poruszać się w obowiązujących przepisach prawnych, związanych z zatrudnionymi osobami. Zajmujemy się m.in.: przygotowaniem regulaminów pracy i dokumentacji pracowniczej, legalizacją pracy osób z zagranicy czy wdrożeniem RODO. Proponujemy również profesjonalną reprezentację w sporach sądowych i przed organami administracyjnymi.

Dobry prawnik prawa pracy Wrocław – czym się kierujemy?

Na czym podczas każdej sprawy będzie bazował Nasz wyspecjalizowany prawnik? Kodeks pracy jest najważniejszym aktem w opisywanej dziedzinie prawa, więc to na nim opieramy podejmowane decyzje. Nasi eksperci mogą w prosty sposób wytłumaczyć wszelkie jego zapisy, skomplikowane regulacje i zasady. Jednak nie jest to jedyna podstawa działań kancelarii. Uważamy, że prawnik musi być również na bieżąco z aktualnym orzecznictwem sądów. Nieustanne uzupełnianie swojej wiedzy pozwala Nam udzielać wsparcia, które jest dostosowane do aktualnej sytuacji w dziedzinie prawa pracy.

Skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii w sprawach związanych z prawem pracy często jest niezbędne do skutecznego dochodzenia przysługujących praw, zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy. Zapraszamy do umówienia się na spotkanie z Naszym prawnikiem we Wrocławiu lub online. Udzielimy porady prawnej oraz wytłumaczymy przebieg ewentualnego postępowania w sądzie.

  Skontaktuj sie


  Usługi

  null

  Odszkodowania

  obsługa wierzytelności

  Obsługa wierzytelności

  null

  prawo rodzinne i spadkowe

  null

  sprawy pracownicze

  null

  sprawy karne

  null

  odszkodowania dla represjonowanych

  null

  doradztwo biznesowe

  Obsługa prawna firm Wrocław - Kancelaria Polonica

  obsługa spółek i kontraktów

  Facebook
  Instagram
  LinkedIn