Prawo medyczne Wrocław

W jaki sposób działamy?


Naszą pracę zaczynamy zawsze od poznania Klienta – czyli Ciebie. Pracujemy, by pomóc Ci unikać niedogodności w prowadzeniu Twojej praktyki lekarskiej. W sytuacji pojawienia się problemów, działamy tak, by zminimalizować, bądź zlikwidować ich negatywne następstwa.

CO OFERUJEMY?

Obrona lekarzy

– w postępowaniach karnych przygotowawczych (przed Prokuratorem)
– w postępowaniach sądowych
– w sprawach o naruszenie zasad etyki lekarskiej lub tajemnicy lekarskiej.

Ochrona lekarzy przed roszczeniami odszkodowawczymi pacjentów

Największy odsetek oskarżeń kierowanych wobec lekarzy stanowią oskarżenia bezpodstawne. Zajmujemy się reprezentacją lekarzy na każdym etapie sprawy. Reprezentujemy lekarzy w postepowaniach karnych przygotowawczych (przed Prokuratorem). Nierzadko jednak spór ma swój finał przed Sądem.  Reprezentujemy lekarzy zarówno przed Komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych, sądami lekarskimi, jak i przed sądami powszechnymi oraz Sądem Najwyższym.

OCHRONA LEKARZY PRZED ROSZCZENIAMI ODSZKODOWAWCZYMI PACJENTÓW - KANCELARIA POLONICA

Doradztwo biznesowe

Zajmujemy się doradztwem biznesowym dla lekarzy prowadzących działalność oraz tych, którzy założenie działalności dopiero planują. Tworzymy wszelkiego rodzaju dokumenty niezbędne do założenia oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Oceniamy również poprawność wszelkich regulaminów. Doradzamy w zakresie wyboru najkorzystniejszej polisy ubezpieczeniowej.

Umowy oraz zgody

Sporządzamy projekty umów dla lekarzy prowadzących prywatną praktykę lekarską, jak i podmiotów leczniczych. Analizujemy oraz opiniujemy umowy już zawarte, a także te, które lekarz czy podmiot leczniczy zawrzeć planują.Zajmujemy się redakcją zgód oraz deklaracji składanych przez pacjentów przed wykonaniem wszelkiego rodzaju zabiegów medycznych.

Szkolenia

Organizujemy oraz prowadzimy szkolenia i kursy specjalistyczne dla lekarzy. Przekazujemy wiedzę na temat prawidłowego prowadzenia dokumentacji medycznej, co w dużej mierze chroni przed bezzasadnymi roszczeniami pacjentów. W sytuacji indywidualnego zapotrzebowania na wiedzę z zakresu prawa medycznego, jesteśmy w stanie dopasować tematykę szkoleń do Państwa wymagań.

Zostałeś oskarżony o błąd medyczny? Nie wiesz gdzie zgłosić się o pomoc? Nasza kancelaria od prawa medycznego we Wrocławiu gwarantuje pełne wsparcie prawno-finansowe lekarzom będącym w stanie oskarżenia. Dzięki nam unikniesz niedogodności w zakresie prowadzenia praktyki lekarskiej.

Prawo medyczne Wrocław – kompleksowa oferta dla lekarzy

Zastanawiasz się kiedy należy zgłosić się do prawnika do spraw medycznych? Podczas konsultacji z naszym ekspertem klient otrzymuje wstępną analizę sprawy. Na jej podstawie adwokat od spraw medycznych we Wrocławiu ustala czy w danej sprawie istnieje podstawa do ubiegania się o odszkodowanie bądź zadośćuczynienie.

Konsultując się ze specjalistą z naszej kancelarii masz pewność szybkiego ustalenia swojej sytuacji prawnej. W naszej placówce pracują adwokaci posiadający wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa medycznego oraz postępowań w tej dziedzinie. Nasza kancelaria nie tylko doradza i wskazuje możliwe ryzyko. Może również sporządzić dla klienta wszelkie niezbędne pisma i dokumenty, a także zadbać o ich terminowe dostarczenie do sądu lub Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

Nasza kancelaria oferuje również możliwość regularnej ochrony w zakresie prawa medycznego. Pracujący u nas eksperci prowadzą konsultacje biznesowe oraz sporządzają projekty umów dla lekarzy prowadzących prywatną praktykę. Kompleksowa oferta kancelarii prawa medycznego we Wrocławiu gwarantuje profesjonalną obsługę, bez względu na rodzaj świadczonej usługi.

Więcej o ofercie

 

Sprawy medyczne Wrocław – co gwarantujemy?

Warto wiedzieć, że największy odsetek oskarżeń kierowanych w stosunku do lekarzy to oskarżenia bezpodstawne. Aby zachować komfort warto jednak skorzystać z pomocy wykwalifikowanego adwokata.

Współpraca z naszymi prawnikami do spraw medycznych we Wrocławiu jest gwarantem kompleksowego wsparcia na każdym etapie sprawy. Nasza kancelaria zapewnia obronę lekarza następującym zakresie:

 • Postępowania karne przygotowawcze,
 • Postępowania sądowe,
 • Sprawy o naruszenie zasad etyki lekarskiej lub tajemnicy lekarskiej,
 • Reprezentacja prawna w zakresie prawa medycznego przed urzędami i sądami,
 • Postępowania o ochronę dóbr osobistych lekarza,
 • Doradztwo prawne w zakresie prawa medycznego i realizacji inwestycji na rynku usług medycznych,
 • Doradztwo strategiczne w kontekście legislacji rozwiązań medycznych,
 • Bieżąca obsługa prawna pracowników służby zdrowia oraz podmiotów sektora ochrony zdrowia.

Prawnik medyczny Wrocław – czy pomoże w sprawie błędu medycznego?

Prawo medyczne dotyczy zarówno lekarzy, jak i przedstawicieli zawodów medycznych, a także pacjentów i ich rodzin. Nasza kancelaria świadczy usługi związane z prawem medycznym we Wrocławiu dla osób indywidualnych, a także firm działających w sektorze ochrony zdrowia. Naszym zadaniem jest wsparcie klienta w każdej sytuacji, a także rozwianie jego wątpliwości w zakresie prawnym.

Błąd medyczny może dotyczyć takich kwestii jak dostęp do informacji medycznych, konieczność uzyskania zgody na procedury RODO, a także zaniechań czy zaniedbań ze strony lekarza. Bez względu na to z jakim typem sprawy przychodzi do nas klient – gwarantujemy dostęp do profesjonalnego prawnika medycznego we Wrocławiu. Nasi specjaliści zapewniają pełną opiekę prawną dla lekarzy, pracowników medycznych oraz pacjentów i ich bliskich. Szeroki zakres działalności jest gwarantem fachowego wsparcia na każdym etapie współpracy z kancelarią.

Adwokat sprawy medyczne Wrocław – współpraca z profesjonalistami

Kancelaria Prawno-Finansowa POLONICA gwarantuje profesjonalną pomoc w zakresie prawa medycznego. Naszym zadaniem jest zapewnienie klientowi najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas spraw o charakterze cywilnym i prawnym. Zapewniamy również fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy.

Kancelaria prawa medycznego we Wrocławiu zajmuje się kompleksowym wsparciem lekarzy oskarżonych o błąd medyczny. Pomagamy również w uzyskiwaniu odszkodowania, a także dążymy do odzyskania rat nadpłaconych przed frankowiczów.

Dlaczego warto wybrać naszą kancelarię?

 • Bezpłatna analiza – nasi klienci mogą liczyć na profesjonalną analizę jego sytuacji prawnej, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Podczas wywiadu ustalamy ewentualne ryzyko oraz proponujemy najlepsze możliwe rozwiązania.
 • Kompleksowa obsługa – zależy nam na uzyskaniu najwyższego stopnia zadowolenia naszych klientów. W związku z tym proponujemy im pełne wsparcie, bez względu na rodzaj sprawy i stopień jej skomplikowania.
 • Sumienna reprezentacja – gwarantujemy profesjonalne reprezentowanie naszych klientów przed urzędami i sądami. Dbamy o prawidłowe sporządzanie wszelkich dokumentów oraz ich terminowe dostarczanie do stosownych organów.
 • Pełna dostępność – z naszych usług korzystają zarówno podmioty indywidualne, jak i firmy i przedsiębiorstwa.

W naszym zespole znajdują się specjaliści od prawa medycznego we Wrocławiu, eksperci do spraw likwidacji szkód i pozyskiwania odszkodowań, a także zajmujący się pomocą frankowiczom. Zapewniamy profesjonalne warunki współpracy, bez względu na rodzaj sprawy. Skontaktuj się z nami, w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Polonica - prawo medyczne

Zostałeś oskarżony o błąd medyczny?
Nie wiesz co z tym zrobić?

 • Musisz zapłacić?
  Upewnij się, czy słusznie!
 • Skonsultuj się zanim odpowiesz pacjentowi lub pracodawcy na oskarżenia
 • Potrzebujesz wsparcia przed komisjami?
 • Reprezentacja cywilna oraz karna

  Zapobiegaj - napisz do nas - oddzwonimy!


  Facebook
  Instagram
  LinkedIn