Prawnik rodzinny Wrocław

Z uwagi na specyfikę prawa rodzinnego oraz spadkowego, nie rzadko wymagają one długoletniego zaangażowania prawnika. W działaniach naszej Kancelarii dążymy do zminimalizowania czasu trwania, często zawiłych, procesów rozwodowych, spraw o podział majątku, alimenty czy spraw spadkowych, nie ujmując przy tym jakości naszych usług.

Prawo rodzinne Wrocław – zakres spraw

Kiedy dochodzi do rozwodu rodziców często rozpoczyna się batalia nie tylko o majątek, ale też o prawo do opieki nad dzieckiem. Zazwyczaj obydwoje rodzice chcą mieszkać i zatrzymać przy sobie swoje pociechy. Wtedy pojawia się spory problem, ponieważ trzeba rozstrzygnąć, przy której osobie dziecko będzie się lepiej wychowywało. Trzeba ustalić jak ma wyglądać kontakt z drugim rodzicem, miejsce ich spotkań oraz odpowiednio wyznaczony czas.
Kolejną kwestią, która musi być rozwiązana jest wysokość alimentów przeznaczonych na wychowanie dziecka. Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, każdy rodzic jest zobowiązany do płacenia pieniędzy na utrzymanie i rozwój dziecka aż do jego ukończenia nauki. Wysokość alimentów ustalana jest na podstawie przychodów rodzica niemieszkającego z dzieckiem oraz wysokości świadczenia, która ma być przeznaczona na zapewnienie potrzeb potomka.
Tutaj może się okazać nieoceniona pomoc prawnika rodzinnego we Wrocławiu, który pomoże nam sprawnie przeprowadzić rozwód i uzyskać odpowiednią kwotę alimentów. Jego zadania przy skłóconych rodzicach to ustalenie miejsca zamieszkania dziecka klienta oraz ustalenie częstotliwości spotkań ze swoją pociechą.

Prawnik rodzinny Wrocław – najpopularniejsze sprawy

Sprawy rodzinne we Wrocławiu mogą być bardzo trudne, jeżeli chodzi o ustalenie wysokości alimentów. Strona przeciwna potrafi nie raz bardzo mocno utrudniać ustalenie swojego dochodu. Często zdarzają się sytuacje, gdy rodzice rozstali się ze sobą w złych stosunkach i nie pałają już sympatią do byłych małżonków. Są to przeważnie bardzo skomplikowane sprawy, wymagające dużej ilości pracy wykonanej przez prawnika rodzinnego we Wrocławiu.
Takie postępowania potrafią ciągnąć się latami i przysporzyć wielu nerwów klientowi. Właśnie dlatego tak ważne jest zatrudnienie dobrego adwokata specjalizującego się w sprawach rodzinnych we Wrocławiu. Ustalenie i egzekwowanie spotkań dzieci z rodzicem niemieszkającym przy nich mogą być ciężkie, jeśli strony sporu są ze sobą skłócone. Zadaniem prawnika rodzinnego we Wrocławiu powinna być pomoc rodzinie w rozwiązaniu konfliktów oraz nakłanianie do kompromisów dla dobra dzieci.

 

Sprawy rodzinne Wrocław – pomoc w ochronie Twoich dzieci

Zdarzają się takie sytuacje w życiu, w których przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka i ograniczyć lub zabronić kontaktu z drugim rodzicem. Jest to bardzo trudne, ponieważ dochodzi do sytuacji, gdzie musimy wystąpić przeciwko osobie, którą kiedyś kochaliśmy. Dzisiaj jednak może ona zagrażać naszemu dziecku.
Powody ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej mogą być różne – od przemocy domowej, aż po nieodpowiedzialne zachowanie rodzica w czasie opieki nad dzieckiem, które może wywierać zły wpływ na pociechę. Zadaniem prawnika rodzinnego we Wrocławiu, w takiej sytuacji jest pomoc klientowi w ochronie dziecka poprzez profesjonalne reprezentowanie klienta w sądzie. Nie raz zdarza się, że strona pozwana uważa, że jest niewinna. Tutaj rola prawnika jest ogromna, ponieważ musi on udowodnić, że dane zdarzenia zaszły i wykazać je w trakcie trwania procesu.
Zdarzają się ekstremalne zdarzenia, kiedy były małżonek porywa swoje dziecko. W takiej sytuacji zadaniem prawnika rodzinnego we Wrocławiu w czasie porwania dziecka jest wywalczenie przed sądem oddania pociechy drugiemu rodzicowi na podstawie konwekcji haskiej. Działanie kancelarii prawa rodzinnego i reprezentującego ją prawnika jest jak najszybsza i najtrafniejsza pomoc w tej piekielnie trudnej sytuacji, jaką jest porwanie dziecka.

 

Kancelaria prawa rodzinnego Wrocław – kiedy warto skorzystać z usług prawnika rodzinnego?

Sprawy rodzinne we Wrocławiu są często bardzo skomplikowane. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym. Jeżeli nie możemy się dogadać ze swoim byłym partnerem lub nie mamy pewności co do jego zamiarów wobec dziecka, rozwodu, podziału majątku lub podziału opieki – znalezienie skutecznego prawnika rodzinnego we Wrocławiu da nam duże szanse na uzyskanie korzystnych rozstrzygnięć w czasie rozprawy.
Bezpieczeństwo Twojego dziecka i jego zadowolenie powinien być zawsze priorytetem. Zapewnienie mu odpowiednich warunków do wychowania i możliwość dobrej edukacji to również ważny aspekt, o który musimy zadbać, aby dla niego uzyskać. Dla dobra dziecka rodzice powinni potrafić się dogadać, jeżeli to możliwe między sobą lub przy mediacjach z prawnikami, którzy pomogą w jak najkorzystniejszym ustaleniu opieki nad pociechą. Prawnik rodzinny pomoże Ci w podziale majątku i uzyskaniu rozwodu. Przygotuje dla Ciebie pozew rozwodowy i zajmie się przebiegiem całego procesu.

  Skontaktuj sie


  Prawo rodzinne - usługi

  rozwód

  Rozwód

  alimenty

  Alimenty

  zniesienie współwłasności

  Zniesienie współwłasności

  prawo spadkowe

  Prawo spadkowe

  Facebook
  Instagram
  LinkedIn